Отборите на Барселона и Наполи завършиха при резултат 1:1 в първи мач от плейофния кръг в елиминациите на Лига Европа. Попадението за неаполитанците бе дело на Пьотр Желински в 29-ата минута, а през втората част Феран Торес изравни от дузпа, отсъдена след намесата на VAR. 11-метровият наказателен удар бе отсъден за игра с ръка на Жуан Жезус.

БГНЕС
50 снимки

Още в 5-ата минута Обамеянг се пребори добре с бранител на Наполи и намери непокрития Педри, но ударът на испанския халф прелетя над напречната греда на Мерет. Минути по-късно Нико се освободи добре от опеката на противник и стреля в близкия ъгъл, но италианският вратар бе на мястото си.

След около 20 минути игра Осимен излезе на нелоша позиция, но стреля в тялото на Тер Стеген. В ответната атака Адама Траоре се откъсна и шпагат на Кулибали в сетния миг му попречи да стреля, а след интервенцията на сенегалеца, Обамеянг не намери топката добре и Мерет улови. Секунди след напрегнатата ситуация страничният съдия вдигна флага за засада на Траоре. Малко след засадата на бившия играч на Уулвс, Феран Торес изпусна много, много добър шанс след извеждащ пас на Обамеянг, като испанецът прати топката над вратата.

В следващата атака Елмас "извади" добре една топка на фронтална позиция към Желински, чийто първи удар бе спасен, но при добавката нямаше прошка - 0:1 за Наполи!

В последната минута на първата част Феран Торес се промъкна между Кулибали и Ди Лоренцо и успя да стреля с глава, но бе неточен.

Gulliver/GettyImages
29 снимки

Четвърт час след началото на второто полувреме Адама Траоре проби добре отдясно и центрира, а топката се отклони съвсем леко в ръката на Жуан Жезус. Първоначално съдията не отсъди нищо, но получи сигнал за нередност, спря опасна атака на неаполитанците и след проверка чрез ВАР отсъди 11-метров наказателен удар, който Феран Торес реализира.

Три минути преди края на редовното време, голмайсторът Феран Торес получи хубав пас с пета от Педри, но от чиста позиция за втори път прати кълбото много високо над вратата на Наполи. 30 секунди по-късно опасен успореден пас на голлинията на Дембеле не бе засечен от никой.

В последната минута на редовното време Сержиньо Дест центира добре в наказателното поле, където Люк де Йонг опита много трудно изпълнение със задна ножица, но прати топката встрани от вратата на неаполитанците. Миг по-късно Мертенс имаше добър шанс да донесе победата на своите, но стреля в центъра на вратата и съответно в ръцете на Тер Стеген.

Изключително интензивните последни минути донесоха още един прекрасен шанс за Феран Торес, но и той бе пропилян по идентичен начин като предните два.

FT/ Барселона - Наполи 1:1

0:1 Пьотр Желински 28`

1:1 Феран Торес 59`

Барселона:  Марк Андре Тер Стеген, Оскар Mингеса(80` - Сержиньо Дест), Ерик Гарсия, Жерар Пике, Жорди Алба, Нико Гонзалес(65` - Гави), Френки Де Йонг(65` - Серхио Бускетс), Педри, Адама Траоре(65` - Усман Дембеле), Феран Торес, Пиер Емерик Обамеянг

Старши треньор: Шави Ернандес

Наполи: Алекс Мерет, Джовани Ди Лоренцо, Калиду Кулибали, Амир Рахмани, Жуан Жезус, Пьотр Желински(80` - Диего Демме), Фабиан Руис(ж.к.), Андре Замбо Ангиса(ж.к.)(84`- Кевин Малкюи), Елиф Елмас(85` - Марио Руй), Лоренцо Инсиние(72` - Адам Оунас), Виктор Осимен(80` - Дрийс Мертенс)

Старши треньор: Лучано Спалети