Айнтрахт Франкфурт записа успех за историята си след 3:2 над Барселона на "Камп Ноу" в среща-реванш от четвъртфиналите на Лига Европа. По този начин каталунците напускат турнира, за който бяха смятани за основен фаворит.

Филип Костич реализира дузпа още в 4-ата минута за нарушение на Ерик Гарсия срещу Йеспер Линдстрьом. Сантос Боре с фантастичен гол удвои в 36-ата. В средата на втората част отново Костич с нисък диагонален удар направи резултата 3:0 в полза на германския тим.

Серхио Бускетс намали резултата в първата минута на добавеното време след страхотен гол с мощен изстрел, а Мемфис Депай от дузпа в 99-ата направи 2:3. за повече обаче време нямаше и по този начин тимът от Франкфурт елиминира далеч по-именития си съперник.

Gulliver/GettyImages
45 снимки

Барселона Айнтрахт Франкфурт статистика

източник: Sofascore.com

Още в третата минута Ерик Гарсия събори Йеспер Линдстрьом в наказателното поле и главният съдия Артур Диаш отсъди дузпа. Звездата на "орлите" Филип Костич застана зад топката и прати Тер Стеген в противоположния ъгъл, за да даде преднина на своя тим.

Първият точен изстрел за каталунците дойде в 18-ата минута - Араухо стреля с глава и принуди Трап да се намеси. Минута по-късно Алба се строполи в наказателното поле, но дузпа нямаше. Няколко минути след това и Феран нахлу опасно в наказателното на Айнтрахт, но бе добре блокиран от бранител на гостите.

В 36-ата минута колумбийският нападател Рафаел Сантос Боре пое топката в половината на Барса, напредна и с много плътен удар в близкия ъгъл удвои, за радост на хилядите привърженици на "орлите", пропътували разстоянието от Франкфурт до Барселона.

Преди да са изминали 120 секунди от началото на втората част Мартин Хинтерегер се отличи с жизненоважна намеса. Бранителят изби успоредно на голлинията подаване, точно пред погледа на Обамеянг, който от около 2 метра само чакаше топката да стигне до него, за да намали резултата.

В 58-ата минута страхотна контра на Айнтрахт намери Линдстрьом на добра позиция. Датският офанзивен футболист стреля по диагонал, но Тер Стеген направи страхотно спасяване с десния си крак.

Точно в средата на втората част японецът Дайчи Камада разтегли добре една атака на Франкфурт наляво, където бе Костич. Сръбският национал без да се двоуми стреля в далечния ъгъл и го намери по блестящ начин за 3:0.

Камада имаше шанс да направи резултата 4:0, но ударът му мина встрани. Шест минути преди края Бускетс прати топката във вратата на Айнтрахт, но ВАР даде знак, че испанският халф е бил в положение на засада и попадението не бе признато.

Серхио Бускетс намали резултата в първата минута на добавеното време след страхотен гол с мощен изстрел.

В деветата минута на добавеното време португалският арбитър отсъди дузпа, а зад топката застана Депай. Трап отрази силния удар на нидерландеца в гредата, но часовникът на ръката на Артур Диаш му подсказа, че топката е преминала голлинията и резултатът стана 2:3.

FT / Барселона - Айнтрахт Франкфурт 2:3

0:1 Филип Костич (д) 4`

0:2 Рафаел Сантос Боре 36`

0:3 Филип Костич 67`

1:3 Серхио Бускетс 90+1`

2:3 Мемфис Депай (д) 90+9`

Барселона: Марк Андре Тер-Стеген, Оскар Мингеса(62` - Сержиньо Дест), Роналд Араухо, Ерик Гарсия(жк)(70` - Люк де Йонг), Жорди Алба, Гави(жк), Серхио Бускетс, Педри(46` - Френки де Йонг), Усман Дембеле(жк), Пиер-Емерик Обамеянг(62` - Адама Траоре), Феран Торес

Наставник: Шави Ернандес

Айнтрахт Франкфурт: Кевин Трап, Алмами Туре, Мартин Хинтерегер, Еван Ндика(жк), Ансгар Кнауф(жк), Кристиян Якич(жк), Себастиан Роде(80` - Айдин Хрушчич), Филип Костич, Йеспер Линдстрьом(80` - Йенс Петер Хауге), Дайчи Камада, Рафаел Сантос Боре