Тотнъм се провали в първото си гостуване в груповата фаза на Лига Европа и загуби с 0:1 от Антверп. Победата на белгийците донесе Лиор Рафаелов с гол в 29-ата минута.

Първият удар в мача бе за домакините. Отправи го Лиор Рафаелов още в 1-ата минута, но топката премина над напречната греда. Далеч по-опасен бе опитът на Гарет Бейл да изненада стража на домакините в 6-ата минута. Ударът му обаче мина близо до дясната греда и излезе в аут. Джовани Ло Селсо също пробва да изненада Бутес в 14-ата минута, но топката попадна право в ръцете на вратаря на Антверп.

На фона на игровото превъзходство на "шпорите", Антверп изненадващо поведе в 29-ата минута. Грешка в центъра при изнасяне на топката позволи на Диомерси Мбокани да открадне топката и да организира бърза контраатака. Последва пас към Лиор Рафаелов, който очи в очи с вратаря Уго Лорис, нямаше как да сгреши - 1:0.

Тотнъм отговори с два удара отдалеч на Стивън Бергвайн, които обаче не намериха целта. Секунди преди почивката Абдулай Сек можеше да накаже за втори път гостите, след като засече центриране от корнер, но топката премина над вратата.

Жозе Моуриньо направи 4 промени в стартовия състав още на почивката и на терена се появиха Ерик Ламела, Хьон-Мин Сон, Лукас Моура и Пиер-Емил Хойберг. Решението на португалския специалист е красноречива оценка за представянето на Тотнъм през първото полувреме. Смените развижиха играта на "шпорите", но за малко да получат второ попадение във вратата си. Мбокани пое топката в наказателното поле и шутира веднага, но ударът му мина над напречната греда.

Това накара Моуриньо да пусне в игра и последния си коз - Хари Кейн на мястото на Гарет Бейл в 58-ата минута. Звездата на "шпорите" се включи много активно, но домакините удвоиха вниманието си в защита. Все пак страхотен шанс се откри пред Хьон-Мин Сон в 62-ата минута, но ударът му бе блокиран.

Домакините обаче не се отказаха да контраатакуват и в 72-ата минута отново бяха близо до попадение, но Симен Юклерод не намери верния път към целта. Добра възможност се откри пред Хари Кейн в 77-ата минута, но защитник на домакините се намеси решително и предотврати опасността.

Последния опит бе на Лукас Моура, но и неговата точност изневери в добавеното време на мача.

АНТВЕРП - ТОТНЪМ 1:0

1:0 Лиор Рафаелов (29)

АНТВЕРП (3-4-1-2): 46. Жан Бутес - 4. Абдулай Сек, 26. Жереми Гелин, 2. Ричи Де Лает - 19. Коджи Миxоши (58 - 30. Аурелио Бута), 18. Мартин Хогла (69 - 5. Биргер Верстрате), 38. Фарис Харун-капитан, 6. Симен Юклерод - 16. Питер Геркенс - 11. Лиор Рафаелов (88 - 24. Кристиан Бенавенте), 70. Диомерси Мбокани
Треньор Иван Леко

ТОТНЪМ (4-2-3-1): 1. Уго Лорис - 24. Серж Орие (46 - 7. Хьон-Мин Сон), 6. Давинсон Санчес, 33. Бен Дейвис, 3. Серхио Регилон -  18. Джовани Ло Селсо (46 - 5. Пиер-Емил Хойберг), 8. Хари Уинкс - 23. Стивън Бергвайн (46 - 27. Лукас Моура), 20. Деле Али (46 - 11. Ерик Ламела), 9. Гарет Бейл (58 - 10. Хари Кейн) - 45. Карлос Винисиус