Отборът на Байер Леверкузен постигна обрат над гостуващия тим на Селтик и  го победи с 3:2 в пети двубой от група „G“ на турнира Лига Европа.

„Аспирините“ взеха аванс в 16-ата минута чрез Роберт Андрих, но „детелините“ стигнаха до обрат чрез голове на Йосип Юранович в 40-ата от дузпа и на Хота в 56-ата минута.

Германците обаче на свой ред направиха обрат в последните 10 минути и стигнаха до успеха. Отново Андрих отбеляза и изравни в 82-ата, а Муса Диаби направи обрата пълен в 87-ата минута и така оформи крайния резултат.

В другия мач от групата испанския Бетис надигра с 2:0 като домакин унгарския Ференцварош с попадения на Кристиан Тейо в 5-ата и на Серхио Каналес в 52-ата минута.

По този начин Леверкузен и Бетис продължават към 1/8-финалите на турнира, като заемат първите две места със съответно 13 и 10 точки. Селтик остава трети с 6 пункта и ще се задоволи с участие в Лигата на конференциите. Ференцварош е последен без спечелен актив до момента.