Отборът на Байер Леверкузен победи с 3:2 Карабах в мач-реванш и се класира за 1/4-финалите на Лига Европа. "Аспирините" изоставаха с два гола, както и в първата среща, когато стигнаха до 2:2.

Попадения през първото полувреме нямаше, като стана интересно през второто, когато Абдела Зубир откри за гостите в 58-ата минута.

Само четири минути след това обаче Карабах остана с човек по-малко, тъй като Елвин Джафаркулиев си изкара директен червен картон.

Обратно на очакванията отборът от Азербайджан успя да вкара още един гол. Жуниньо реализира за 2:0 в 67-ата минута и усложни ситуацията на Байер Леверкузен.

Лидерът в немския шампионат обаче натисна и Фримпонг намали изоставането в 72-ата минута.

Драмата настъпи след края на редовното време, когато Патрик Шик на два пъти бе точен, за да донесе пълния обрат на "аспирините". Като по този начин спаси тима от загуба и го класира напред в турнира. Така Байер Леверкузен остава непобеден след 37 мача през сезона.