Израелският Макаби Хайфа отстъпи с 1:2 срещу един от най-силните отбори в Лига Европа – Виляреал.

Домакините са с мач по-малко, както и испанските им съперници, тъй като двата отбора не успяха да изиграят първия мач помежду си в края на октомври.

Испанците бяха видимо по-класни от съперника, но не съумяха да реализират създадените положения.

В 30-ата минута Абдулайе Сек вкара единственото попадение през първата част на мача и наказа „жълтата подводница“ за пропуските.

Иберийците от своя страна можеха да съжаляват горчиво най-вече заради пропуснатата дузпа от Александър Сьорлот в 33-ата минута.

В крайна сметка испанците съумяха да стигнат до късен обрат с попаденията на Алехандро Баена в 82-ата минута и на Сьорлот четири по-късно, с което норвежецът се реваншира за изпуснатия наказателен удар.