Отборът на Копенхаген победи Истанбул Башакшехир с 3:0 в мач-реванш от Лига Европа и по този начин се класира на 1/4-финалите в трунира с общ резултат от 3:1. Още в четвъртата минута Йонас Винд откри резултата, а в 53-ата отново той реализира след точно изпълнена дузпа. В62-ата минута Расмус Фалк Йенсен оформи и крайния резултат. Първата среща в турския град приключи с победа за Истанбул с минималното 1:0.

Тази вечер датския тим заслужено надви своя противник. Те изиграха силен двубой и не оставиха почти никакви шансове на своя опонент. На 1/-финалите Копенхаген чакат някого от сблъсъка между Манчестър Юнайтед и ЛАСК Линц. Първата среща в Австрия завърши с категоричен успех за "червените дяволи" с 5:0.

Срещата започна на високо темпо и първият удар към вратата дойде още във втората минута и бе дело на Йонас Винд, който обаче мина встрани от вратата на Мерт Гюнук. Малко след това Гаел Клиши стреля към вратата на домакините, но също в аут.

Резултатът обаче бе открит в четвъртата минута от домакините. Расмус Фалк Йенсен намери чудесно на десния фланг Гийермо Варела. Десният бек центрира в наказателното поле към втора греда, където Винд изпревари Жуниор Кайсара и с глава прониза Гюнук - 1:0.

Домакините имаха шанса да отбележат и второ попадение в 13-ата минута, когато Расмус Фалк стреля силно към вратата на гостите, но вратарят на турския тим успя да избие.

Последваха серия от неточни удари и за двата отбора. Гостите се опитваха да владеят по-често топката и да контролират темпото, докато футболистите на Копенхаген бяха по-директния тим и атаките им бяха по-остри.

В 39-ата минута се стигна до напрежение пред вратата на Карл-Йохан Йохансен след изпълнение на ъглов удар, но защитата на домакините успя да изчисти.

Минута преди края на първата част Един Висшча успя да пробие добре отляво в наказателното поле и стреля, но топката се отби в браниетел на Копенхаген и излезе в корнер.

Второто полувреме започна с натиск на домакините, които вкараха така важното второ попадение, с което излязоха напред в общия резултат. В 53-ата минута те получиха право да изпълнят дузпа, след като Мехмет Топал игра с ръка в наказателното си поле и съдията Даниеле Орсато отсъди наказетелния удар. Зад топката застана Йонас Винд, който с чудесно изпълнение прати вратаря Гюнук в обратния ъгъл - 2:0.

Вместо гостите да потърсят попадение, такова падна отново в тяхната врата в 62-ата минута след чудесна атака на домакините. Николай Бойлесен отправи подаване в половината на Истанбул, където Винд с едно докосване комбинира с Расмус Фалк. Той напредна добре и пред наказателното поле нанесе плътен удар по тревата, който се оплете в млежата на Гюнук за трети път.

Този гол още повече разконцентрира гостите и 67-ата минута Фалк отново имаше шанс да отбележи, но негов силен изстрел бе спасен от стража на Истанбул.

Чак в 74-ата минута дойде и може би най-чистото положение за турския тим. Жуниор Кайсара получи подаване отдясно в наказателното поле, след което прати успореден пас на голлинията, който обаче се оказа малко по-силен от необходимото и нито Демба Ба, нито Елжерио Елия не успяха да засекат топката в опразнената врата.

Четири минути преди края на редовното време Един Висшча нанесе силен удар от наказателното поле, но топката премина малко над напречната греда на домакините.

КОПЕНХАГЕН - ИСТАНБУЛ БАШАКШЕХИР 3:0 (3:1 общ резултат от двете срещи)

1:0 Йонас Винд 4'

2:0 Йонас Винд (д) 53'

3:0 Расмус Фалк Йенсен 62'

Стартови състави на двата отбора:

КОПЕНХАГЕН (4-2-3-1): 21. Карл-Йохан Йохансон - 2. Гийермо Варела, 25. Виктор Нелсон, 5. Андреас Бйеланд, 20. Николай Бойлесен - 24. Роберт Мудразия, 10. Зека (к) - 16. Пеп Биел, 23. Йонас Винд, 33. Расмус Фалк Йенсен - 29. Микел Кауфман

Старши треньор: Штеле Солбакен

ИСТАНБУЛ БАШАКШЕХИР (4-2-3-1): 34. Мерт Гюнук - 3. Гаел Клиши, 37. Мартин Шкъртел, 6. Александру Епуреану, 80. Жуниор Кайсара - 5. Мехмет Попал, 21. Махмут Текдемир (к) - 27. Ензо Кривели, 17. Ирфан Кахведжи, 7. Един Висшча - 19. Демба Ба

Старши треньор: Окан Бурук