Ювентус победи Фрайбург с 1:0 в Торино в първи мач от 1/8-финалния сблъсък помежду си. Единственото попадение бе на Анхел Ди Мария през второто полувреме. Ювентус бе по-активният отбор в срещата и имаше по-чистите голови положения в мача, като успехът бе заслужен за "Старата госпожа". Реваншът е след седмица в Германия, а Фрайбург ще опита да "излъже" своя именит съперник.

Gulliver/GettyImages
34 снимки

Първият по-сериозен шанс дойде в 13-а минута, след като Ювентус организира добра атака, а Адриен Рабио се стрелна в наказателното поле, за да достигне до подаване и нанесе удар по трева по посока на лявата греда, но Марк Флекен внимаваше и отрази опита му с добро спасяване.

В 18-а минута Хуан Куадрадо изпълни пряк свободен удар, като стреля директно във вратата на Фрайбург, но Флекен бе правилно позициониран и успя да реагира, отклонявайки встрани. Малко след това Душан Влахович имаше възможност от подобна позиция от фал да нанесе удар, но стражът на Фрайбург боксира без проблеми. В 31-а минута Ювентус изпълни корнер отляво, а подаването бе страхотно. Вратарят на гостите не прецени добре, топката и Бремер връхлетя върху нея, но не успя да уцели вратата.

В последната минута на редовното време Хуан Куадрадо си освободи пространство на границата на наказателното поле и опита удар с левия крак, но Флекен изби, а при добавката Влахович опита да вкара, но изстрелът му с глава прелетя над напречната греда на Фрайбург. Това бе и всичко по-интересно за първата част.

Филип Костич центрира отляво в 53-а минута, а топката кацна точно на главата на Анхел Ди Мария, след което аржентинецът я насочи със сила към средата на вратата, а Флекен бе безпомощен и тя влетя в мрежата - 1:0 за Ювентус.

В 62-а минута Лукас Хьолер от Фрайбург връхлетя върху отскочила топка и преодоля вратаря с удар във вътершната страна на лявата греда, правейки резултата 1:1. Играчите на гостите празнуваха, но съдията прецени, че ще разгледа лично ситуацията на монитора, след като бе посъветван от ВАР. Малко след това главният арбитър видя, че има игра с ръка и отмени попадението, резултатът остана 1:0 за Ювентус.

До края на срещата двата отбора бяха предпазливи, като Юве бе по-активният на терена, но отсъстваха чистите голови положения. Преобладаваха здравите единоборства и битката в средата на терена, а добрите изяви в защита на двата отбора не допуснаха да се стигне до друго попадение в срещата.

Стартови състави:

Ювентус: 1. Войчех Шчесни, 12. Алекс Сандро, 3. Бремер, 6. Данило, 17. Филип Костич, 20. Фабио Мирети, 5. Мануел Локатели, 25. Адриен Рабио, 11. Хуан Куадрадо, 22. Анхел Ди Мария, 9. Душан Влахович

Фрайбург: 26. Марк Флекен, 3. Филип Линхарт, 28. Матиас Гинтер, 25. Килиан Силдилиа, 30. Кристиан Гюнтер, 27. Николас Хьофлер, 8. Максимилиан Егещайн, 17. Лукас Кюблер, 32. Винченцо Грифо, 22. Роланд Шалай, Лукас Хьолер