Манчестър Юнайтед не остави никакви шансове на Шериф Тираспол, надделявайки с 3:0 на "Олд Трафорд" в двубой от предпоследния кръг на надпреварата в група "Е" на Лига Европа. Диого Далот откри в 44-а минута. Маркъс Рашфорд удвои в 65-а минута. Кристиано Роналдо оформия крайния резултат в 81-а минута.

30 снимки

Домакините очаквано доминираха началните минути, като Каземиро пробва доста неточен удар отдалеч в 9-а минута.

Пет по-късно Кристиано Роналдо се извиси след ъглов удар, но пропусна целта. В 28-а минута отново Роналдо се оказа на стрелкова позиция, но Ковал нямаше проблеми, за да отрази неговия удар.

Минута преди края на полувремето домакините все пак поведоха. След ъглов удар, изпълнен от Кристиан Ериксен, Диого Далот се извиси и разстреля стража на молдовците за 1:0.

В началото на второто полувреме отново Роналдо опита удар след индивидуално действие, но не улучи целта.

Все пак, в 65-а минута "червените дяволи" удвоиха аванса си. След центриране на Люк Шоу, Маркъс Рашфорд успя да засече и да прати топката зад Ковал за 2:0.

Португалската звезда Роналдо, все пак, дочака своя миг, реализирайки финалното попадение в мача в 81-а минута за крайното 3:0.

Манчестър Юнайтед - Шериф Тираспол 3:0

1:0 - Диого Далот (44)

2:0 - Маркъс Рашфорд (65)

3:0 - Кристиано Роналдо (81)

Ето и съставите на двата тима:

Манчестър Юнайтед: Де Хеа, Далот, Линдельоф, Мартинес, Маласия, Каземиро, Ериксен, Фернандеш, Антони, Гарначо, Роналдо;

Шериф: Ковал, Гедеш, Кики, Раделич, Кпосо, Бадола, Диоп, Киабу, Рашиид, Атиемуен;