Испанският Хетафе постигна много стойностна победа в първия 1/16-финал от Лига Европа при домакинството си на Аякс Амстердам. Двата гола за тима от предградието на Мадрид паднаха през двете полувремена, след като Дейверсон откри резултата на „Алфонсо Перес” в 38-ата минута, а в третата минута на добавеното време на срещата Кенеди оформи крайния резултат край испанската столица.

След 38 минути игра Хетафе поведе, когато Матиас Оливера подаде към Дейверсон, а бразилецът вкара още в дебюта си в Европа за 1:0. Неманя Максимович имаше шанс да удвои срещу Аякс, но не успя.

В 68-ата Ерик тен Хаг прибегна до Клаас-Ян Хунтелаар, но в 74-ата Кукурея отпарви опасен удар, който бе спасен от Бруно Варела.

Дони ван де Беек пропусна добър шанс да изравни резултата, а в самия край домакинът стигна до втори гол. Тогава Кенеди бе точен, секунди след като се появи в игра и в добавеното време негов удар се отби в играч на Аякс и влетя във вратата - 2:0.