Отборът на Олимпиакос взе добра преднина преди реванша с Бърнли в плейофите за влизане в групите на Лига Европа. Гръцкият тим победи като домакин английския състав с 3:1, а реваншът е на 30-и август.

Олимпиакос поведе с гол на Константинос Фортунис в 19-ата минута, а в 33-ата гостите от Бърнли изравниха за 1:1 след точно изпълнена дузпа на Крис Ууд.

Последва добро начало на второто полувреме за домакините, които поведоха на своя опонен от Висшата лига с 2:1 едва след три минути игра. Андреас Бухалакис даде преднина на Олимпиакос в 48-ата минута.

Гостите от Бърнли останаха с човек по-малко в 59-ата минута. Бен Гибсън получи втори жълт и съответно червен картон за нарушение, което доведе и до дузпа в полза на гърците.

Така Константинос Фортунис бе точен от бялата точка в 60-ата минута и покачи на 3:1.

Две минуте преди края на редовното време Сам Воукс вкара топката в мрежата на Олимпиакос, но попадението не бе зачетено заради засада и резултатът остана 3:1 в полза на домакините.