Гранада победи Мьолде с 2:0 в първи мач от 1/8-финалната фаза на Лига Европа. По този начин испанският тим направи важна крачка към четвъртфиналите в турнира.

Gulliver/GettyImages
30 снимки

Домакините стартираха агресивно двубоя и още в 8-ата минута имаха отлична възможност да открият резултата. Неуен Перес получи добро центриране в наказателното поле, но изстрелът му премина покрай левия страничен стълб.

В 23-ата минута Андреа Линде се намеси решително след изстрел с глава на Роберто Солдадо.

Натискът на Гранада даде резултат в 26-ата минута, когато Хорхе Молина се възползва от грешка в защитата на гостите и отблизо реализира.

През втората част Мьолде остана в намален състав, след като Мартин Елингсен получи втори жълт и съответно червен картон.

Това помогна на домакините, които в 76-ата минута удвоиха преднинатаси. Роберто Солдадо реализира много красив гол, след като се разписа от въздуха в горния десен ъгъл.

До края на двубоя двата тима имаха по една добра възможност, но резултатът остана непроменен.