Фрайбург си тръгна като победител от визитата на Олимпиакос. В страхотен мач немския клуб надделя с 3:2, но трябваше да хвърли големи усилия за да "отлети" с трите точки.

Гостите откриха в 9-ата минута чрез Роланд Шалай, който се възползва от груба грешка на Николас Фрейре.

В 40-ата минута Аюб Кааби успя да изравни. Мароканецът успя да засече добро подаване и прати топката в мрежата..

В добавеното време на първата част Панайотис Рецос направи нарушение в наказателното си поле и последва дузпа. Виченцо Грифо беше безпощаден и отново изведе Фрайбург напред в резултата.

В 75-та минута отново Аюб Кааби реализира и възстанови паритета за втори път.

Драмата стана пълна малко преди последния съдийски сигнал.

След корнер в 86-та минута, Максимилан Филип се ориентира най-добре след изпълнение на корнер и с левия крак донесе успеха на своя тим.

Германците са домакини в на Уест Хем следващия кръг, докато Олимпиакос ще гостува на Бачка Топола.