Фрайбург няма победа в последните си шест мача в Бундеслигата, но записа втори пореден успех в Лига Европа. Германците спечелиха с 1:0 домакинството си на Уест Хем след късен гол. Резервата Михаел Грегорич отбеляза единствения гол в мача в 81-ата минута.

Getty/Gulliver images
30 снимки

Първото полувреме не предложи много голови ситуации и ударите към двете врати бяха доста малко. След почивката Уест Хем започна по-добре и бързо стигна до няколко възможности. Удар на Кудус отиде право в ръцете на вратаря. Пакета имаше шанс, но отлична изява на Доан му попречи да отправи изстрел. При последвалия ъглов удар Мавропанос засече топката с глава и я прати в гредата.

"Чуковете" определено бяха по-опасният отбор през второто полувреме, но не успяваха да се възползват от създадените положения. Отлична контраатака завърши с хубав удар на Боуен, но той бе последван от великолепно спасяване на Атуболу. Така се стигна до 81-ата минута, когато Фрайбург поведе. Удар на Шалай се превърна в подаване към Грегорич, който засече топката малко пред вратата. До края гостите опитаха да натиснат, но германците удържаха преднината си.