Фейенорд и Рома не успяха да се победят и завършиха наравно при резултат 1:1 в първи плейофен двубой от турнира Лига Европа на стадион „Де Кайп“ в Ротердам. Игор Пайшао откри в добавеното време на първата част. а Ромелу Лукаку изравни в 67-ата минута.

Снимки: Gulliver/GettyImages
20 снимки

Двата отбора изиграха интригуващ сблъсък, в който удариха по една греда, като домакините трябва да съжаляват повече, че изпуснаха да тръгнат към Италия с лек аванс, след като изпуснаха няколко добри ситуации.

Реваншът на "Олимпико" е след седмица, четвъртък, 22 февруари, от 22:00 часа.

ВСИЧКИ РЕЗУЛТАТИ ОТ ЛИГА ЕВРОПА!

Фейенорд Рома

източник: Sofascore.com

Гостите от Италия стартираха по-силно и се настаниха в половината на съперника още в първите минути на двубоя. В осмата дойде и първата по-интересна ситуацията, когато Едоардо Бове стреля от границата на наказателното поле, но ударът му бе блокиран от защитник на Фейенорд.

Две минути по-късно капитанът на Рома Лоренцо Пелегрини беше изведе в наказателното поле и изпревари вратаря Тимон Веленройтер, като топката обаче рикошира в стража и стигна до играч на „вълците“, който опита изстрел, но бе блокиран от бранител на нидерландския тим. Впоследствие прозвуча съдийския сигнал за нарушение в атака.

Натискът на "джалоросите" и продължи и в 17-ата минута нанеесоха първия точен изстрел, дело на Ромелу Лукаку, но в ръцете на Веленройтер.

Снимки: БТА / BTA
33 снимки

Макар че Рома натискаше до момента, домакините от Ротердам създадоха първата реална голова възможност в 21-ата минута. Тогава Калвин Стенгс отне топката на центъра от Никола Залевски и след това намери пред наказателното поле Игор Пайшао, който се разходи из защитата на „вълците“, която беше тотално неориентирана, но ударът на бразилеца по тревата премина на сантиметри от дясната греда на вратаря Миле Свилар.

Минута след това последва нов изстрел към вратата на "вълците", ледо на Стенгс, който беше точен, но този път Свилар улови. Малко след това и Матс Вифер отправи точен удар към вратата на гостите, но отново без проблем за сръбския страж на "джалоросите".

Фейенорд продължи да напада и в 27-ата минута Барт Нюкооп центрира отдясно към границата на вратарското поле, където Рамиз Зеруки засече кълбото, но твърде слабо и Свилар улови.

Десет минути след това Вифер пробва далечен изстрел по тревата, но покрай дясната греда на гостите в аут.

Пет минути преди края на редовното време на първата част Рома се посъбуди и удари греда. Леандро Паредес получи в половината на домакините и отправи страхотен изстрел от дистанция с десния крак, но вратарят Веленройтер успя с пръстите на едната си ръка да избие кълбото в напречната греда и да предотврати сигурно попадение.

В края на полувремето гостите отново заиграха по-добре и в 45-ата минута Пауло Дибала центрира от корнер в наказателното поле, където Лукаку засече опасно с глава, но стражът на домакините улови.

Фейенорд обаче удари в първата минута от добавеното време на часта, когато Куилиндши Хартман центрира отляво във вратарското поле, където Пайшао беше оставен съвсем сам от Леонардо Спинацола и Диего Йоренте. Бразилецът имаше достатъчно време да се огледа и засече точно с глава във вратата на Свилар за 1:0.

Шест минути след почивката Пауло Дибала проби отляво в наказателното поле и опита марковия си удар със завъртане към далечния ъгъл, но високо над вратата.

В следващите минути домакините се настаниха в половината на "вълците" в търсене на втори гол, но до нещо по-опасно пред вратата на Свилар не се стигна.

Така обаче Рома дочака своя момент в 67-ата минута, когато Спинацола центрира отлично отляво в наказателното поле, където мощният Лукаку изпревари капитана на домакините Давид Ханцко и с чудесен удар с глава заби кълбото във вратата на Веленройтер за 1:1.

Двадесет минути преди края на редовното време Дибала стреля директно от пряк свободен удар пред наказателното поле, но топката премина покрай дясната греда на домакините.

Към края на двубоя Фейенорд натисна и имаше две отлични ситуации да стигне до победен гол. В 89-ата минута Вифер получи отдясно в наказателното поле и върна за резервата Сантиаго Химинес, който стреля силно към вратата, но Свилар изби.

В първата минута от добавеното време пък друга резерва - Лука Ианушец, реши да стреля нестандартно в близкия ъгъл след свободен удар отдясно на наказателното поле, като така завъртя топката, че тя се отби от лявата греда на Свилар.

LIVE  | ФЕЙЕНОРД - РОМА  1:1

1:0 Игор Пайшао 45+1'

1:1 Ромелу Лукаку 67'