Първото участие на Брайтън в европейските клубни турнири започна с фалстарт. Клубът от Висшата лига отстъпи с 2:3 на АЕК Атина, при това на собствен терен.

Срещата започна ударно за гостите, които откриха резултата след гол на Джибрил Сидибе в 11-та минута.

След 30 минути игра Жоао Педро получи право да стреля от бялата точка и успя да изравни резултата.

Пет минути преди края на полувремето Роберто де Зерби получи нов студен душ. Мият Гачинович беше на точното място след изсипана топка в наказателното поле от свободен удар и реализира за 2:1 в полза на АЕК.

След почивката нова дузпа беше отсъдена за "чайките" след некоординирани действия на Дамиан Шимански. Така в 67' отново Жоао Педро се нагърби и не сгреши - 2:2!

Последва натиск на Брайтън, но вместо да спечелят мача, бърза контра атака прати трите точки в Гърция.

В 84-та минута топката беше изритана към Езикиел Понс, той спечели въздушното единоборство и подаде на Елиасон. Двамата осъществиха двойно подаване и Понс се оказа на стрелкова позиция, от която прати топката в мрежата.

За Брайтън загубата е много неприятна, защото и Аякс, и Марсилия са определяни като по-тежки съперници. Аутсайдерът АЕК пък показа, че не трябва да бъдат подценявани в тази група на "смъртта".