Датският ФК Копенхаген си осигури участие в груповата фаза на Лига Европа, след като отстрани представителя на Серия А Аталанта чрез дузпи. Както преди седмица, и вторият мач – вече в датската столица – завърши при нулево реми, което светеше на таблото и след края на двете продължения. При изстрелите от бялата точка датчаните показаха по-точен мерник и с 4:3 продължиха напред.

В хода на всичките 180 редовни минути футболистите на „бергамаските” отправиха общо 45 изстрела към вратата на съперника, без да я поразят. В немалка степен това се дължи на чудесните представяния от вратаря Йесе Йоронен, а отсъствието на нападател като Йосип Иличич (поради мистериозна болест) явно се оказа решаващо.

Още от самото начало Аталанта притисна гостуващия тим и в 5-ата минута Йоронен застина, когато Дуван Сапата стреля с глава от упор. Тъмнокожият таран някак си успя да изпрати топката над вратата. Отговорът на Копенхаген беше почти мълниеносен и вратарят Пиерлуиджи Голини трябваше да избива опасен шут на Виктор Фишер в 9-ата.

В 20-ата Марио Пашалич от Аталанта направи непростим пропуск, като също шути от непосредствена близост. За жалост изпълнението му попадна в центъра на вратата, което направи възможно спасяването на Йоронен. Две по-късно отново хърватинът бе изведен от Хосе Паломино на стрелкова позиция, като този път стреля над целта.

В 34-ата минута пак Пашалич слаломира между бранителите на Копенхаген и стреля опасно, което доведе до поредното спасяване.

През втората част „бергамаските” заиграха една идея по-предпазливо, но все така доминираха. В 61-ата минута капитанът Алехандро Гомес от пряк свободен удар почти виждаше как поразява целта, ала топката отскочи от десния стълб.

В 78-ата резервата в Аталанта Андреас Корнелиус без малко да накаже бившия си тим. От точката на дузпата огромният нападател отправи мощен изстрел с глава, който почти свали боята на десния стълб.

Така мачът влезе в продължения, а в 100-ата минута гостуващият тим бе на косъм от много ценно попадение. Левият защитник Николай Бойлесен беше на точното място, за да засече една зле изчистена топка. Датчанинът преодоля съперник, но последвалият шут се оказа неточен със съвсем мъничко.

В последните секунди от продълженията Роберт Сков нанесе изненадващ далечен шут, който без малко да порази целта.

Вече нищо не можеше да отложи изпълнението на дузпите, като при третото изпълнение за Аталанта капитанът Алехандро Гомес се провали. Роберт Сков реализира своята дузпа и Копенхаген поведе с 3:2. При следващите изстрели резултатът бе изравнен, тъй като Даме Н’Дойе не вкара своя изстрел. Веднага след него обаче Корнелиус стори същото, а Денис Вавро отбеляза победно за Копенхаген.