Динамо Киев и Брюж не излъчиха победител в първия мач от 1/16-финалната фаза на Лига Европа, завършвайки при резултат 1:1 в Украйна. След нулево реми през първото полувреме, двата тима си нанесоха светкавични удари чрез Виталий Буялски (62) и Брандън Мехеле (67), но до повече попадение не се стигна в двубоя.

Домакините имаха превес през първите 45 минути, но не успяха да материализират положенията си с попадения.

В 36-ата минута Виталий Буялски пропусна отлична възможност, след като достигна до добро центриране в наказателното поле, но изстрелът му с глава премина на сантиметри над напречната греда.

В самият край на първото полувреме отново Виталий Буялски бе близо до попадение, но и този път ударът му с глава премина над вратата.

Все пак нападателят се разписа във вратата на белгийския тим в 62-ата минута, когато овладя топката около границата на наказателното поле и с изстрел в горния ляв ъгъл остави безпомощен Симон Миноле.

Попадението сякаш събуди гостите и пет минути по-късно равенството бе възстановено. След центриране от ъглов удар, Брандън Мехеле надскочи всички и с глава реализира в горния ляв ъгъл.

В 84-ата минута Бас Дост намери празно пространство в наказателното поле на украинския гранд, но опитът му за прехвърлящ удар премина опасно близо от напречната греда.

По този начин двата тима оставиха развръзката за реванша в Белгия, който ще се състои на 25 февруари от 22:00 часа.