ПАОК допусна втора загуба в Лига Европа. Гръцкият тим загуби с 0:1 от ФКСБ, а българинът Кирил Десподов остана 83 минути на терена, но не успя да помогне на домакините.

В 10-ата минута Щефан Търновану направи страхотно спасяване, за да спаси удар с глава на Мади Камара.

Адриан Шут бе близо до това да реализира от пряк свободен удар в 31-ата минута. Изстрелът му обаче беше изваден от стража на ПАОК Доминик Котарски.

В осмата минута от добавеното време на първата част Дариус Олару намери Даниел Бирлигеа, който отправи удар в долния ляв ъгъл на противниковата врата и откри за 1:0.

В 53-ата минута Кирил Десподов имаше шанс да изравни с изстрел от границата на наказателното. Вратарят на ФКСБ спаси обаче.

Само три минути след това гостите останаха с човек по-малко, след като Олару беше изгонен с втори жълт и червен картон.

Съвсем нормално гръцкия състав натисна в следващите минути, а в 63-ата Търновану направи отлично спасяване, за да запази аванса на тима си.

ПАОК имаше и други положения, включително и дълбоко в продълженията на мача, когато Янис Михайлидис, който стреля с глава в гредата. Румънците обаче удържаха преднината с човек по-малко и си тръгнаха с три точки.