Цървена звезда удържа равенството 1:1 в гостуването на Брага в последния 6-и кръг на Лига Европа и завърши на първо място в група "F"  Португалците останаха втори и двата отбора се класираха за елиминационната фаза на турнира.

И двата гола в двубая бяха отбелязани от дузпи. Домакините бяха по-активният тим и повече търсеха победата, но гостите добре се защитаваха и не допуснаха твърде много положения пред Милан Борян, който също имаше някои важни намеси, включително и в добавеното време след изстрел с глава на Раул Мишел.

Все пак в 52-ата минута натискът на португалците даде резултат. При едно центриране в наказателното поле Гобелич игра с ръка при борба за висока топка и съдията отсъди дузпа. Галено реализира от бялата точка за 1:0.

"Звездашите" обаче не се предадоха и в 67-ата минута също получиха правото да изпълнят дузпа. Лейте удари с ръка съперник при борба за висока топка и реферът посочи бялата точка, а Александър Катай хладнокръвно реализира за 1:1.