Рейнджърс успя да устиска нулево реми срещу гостуващия Виляреал и така заплете до краен предел битката в група G на Лига Европа.

Отборът, воден от Стивън Джерард, игра през цялото второ полувреме с човек по-малко, след като Кандеяс бе изгонен с втори жълт картон в края на първото полувреме, но шотландците устискаха двете нули.

Gulliver/GettyImages
18 снимки

През второто полувреме шотландците успяха да удържат равенството. Поради резултата в другия мач, в който Спартак Москва падна на собствен терен с 1:2 от Рапид Виена, срещите в последния кръг се очертават на живот и смърт, а възелът е четворен.

Преди развръзката на 13 декември, когато се срещат в единия двубой Рапид Виена и Рейнджърс, а в другия - Виляреал и Спартак Москва, ситуацията е следната:

С по 7 точки на първите две места са Виляреал и Рапид Виена, Рейнджърс е с 6 пункта, а Спартак Москва е с 5. Така че на практика и четирите отбора в тази група ще влязат в последния тур с шансове за класиране.