Брайтън надви с 2:0 закъсалия Аякс в мач от група B на Лига Европа. Така "чайките" записаха първа победа в турнира през този сезон и с 4 точки изравниха АЕК. На първо място остава Марсилия с 5 пункта..

За тимът от Астердам пък това бе девети пореден двубой без победа. Така кризата в нидерландския гранд продължава.

Gulliver/GettyImages
19 снимки

В 26-ата минута Жоао Педро се свлече в наказателното на Аякс и играчите на английския клуб имаха претенции за дузпа, но съдията остави играта да продължи.

В 42-ата минута пък отново Жоао Педро стигна до избита топка и от непосредствена близост я прати в мрежата на гостите за 1:0.

Авансът на Брайтън бе удвоен в 53-ата минута, когато Симон Адингра намери Ансу Фати, а той не сгреши.

Четири минути след това Стивън Бергюс бе близо до гола след изстрел от границата на накзателното, но ударът му срещна десния страничен стълб, а топката не влезе.

Осем минути преди края на редовното време Диант Рамай блесна с намеса, за да откаже Факундо Буонаноте, който стреля от близка дистанция. Изпълнението му обаче бе в средата на вратата.