Брайтън победи Марсилия с 1:0 и си осигури първото място в група "B" на Лига Европа. Единственото попадение в срещата бе дело на Жоао Педро в 88-ата минута. "Чайките" завършиха груповата фаза с 13 точки, докато отборът на Дженаро Гатузо е втори с 11.

Gulliver/GettyImages
34 снимки

В 7-ата минута Саймън Адингра стреля от границата на наказателното поле, но ударът му не затрдуни Пау Лопес. Пет минути след това Жоао Педро пробва късмета си, но ударът му бе неточен. Девет минути по-късно Марсилия бе близо до откриване на резултата. Джонатан Клаус стреля от границата на пеналтерията. Изпълнението му бе прецизно и преодоля Джейсън Стийл, но ударът му срещна напречната греда.

В 41-ата минута "чайките" организираха хубава постепенна атака. Паскал Грос намери Жоао Педро в наказателното поле. Нападателят финтира защитник на гостите. Изстрелът му с левия крак обаче бе прекалено слаб, за да затрудни Лопес. Три минути след началото на втората част Били Гилмор получи на границата на наказателното поле и стреля, но да ударът му бе спасен.

В 58-ата минута Каори Митома напредна и подаде към Адингра, но изпълнението на крилото премина високо над вратата на Марсилия. Само минута по-късно френският отбор нацели гредата за втори път. Амин Хари стреля от около 15 метра. Ударът му обаче срещна десния страничен стълб на вратата на Стийл. Двата отбора продължиха да играят предпазливо и без да създават опасни положения.

В 86-ата минута появилият се като резерва Еван Фъргюсън бе близо до попадението, но Лопес докосна топката с пръсти, за да я прати над напречната греда. Съдията Хосе Мария Санчес не даде корнер на "чайките".

Две минути след това Брайтън откри резултата. След продължително разигрване на топката от отбора на Роберто де Дзерби, Фъргюсън изведе по прекрасен начин Жоао Педро, а нападателя прати топката във вратата на Лопес с уникален удар.