Бетис спечели с 2:0 визитата си на финландския ХИК Хелзинки и оглави класирането в група "С" на Лига Европа, в която са още българският Лудогорец и италианският Рома.

На изкуствения терен на стадион "Болт Арена" в Хелзинки гостите от Испания вкараха по един гол и през двете полувремена чрез Уилиан Жозе.

Нападателят откри в добавеното време на първото полувреме от дузпа, а в 64-тата минута удвои, преборвайки се за една отбита топка.

ХИК вкара гол само три минути след това чрез Малик Абубакари, но след дълго преразглеждане на попадението чрез системата за видеоповторения (ВАР), то бе отменено поради засада.

В следващия кръг на Лига Европа Бетис приема Лудогорец, който спечели с 2:1 срещу Рома, докато ХИК ще гостува на "Олимпико" в Рим.