Барселона победи с 4:2 Наполи на "Диего Армандо Марадона" в Неапол в среща реванш от плейофния кръг преди осминафиналите в Лига Европа. "Лос кулес" изиграха един от най-силните си мачове под ръководството на Шави Ернандес, а и изобщо в последните години и заслужено се поздравиха с крайния успех, след равенството 1:1 на "Камп Ноу".

Първите две попадения за каталунците отбелязаха Жорди Алба в 8-ата минута и Френки де Йонг в 13-ата, а впоследствие Лоренцо Инсиние върна един гол за неаполитанците от дузпа в 23-ата. В първата минута на добавеното време на първата част Жерар Пике изведе Барса отново с два гола напред, а в 59-ата Пиер-Емерик Обамеянг вкара четвърти гол. Матео Политано върна едно попадение четири минути преди края на редовните 90 минути.

Gulliver/GettyImages
41 снимки

Още в 8-ата минута Адама Траоре проби добре през центъра, като трима играчи на неаполитанци не успяха да го спрат, след което бившият играч на Уулвс подаде към Жорди Алба, който с по-слабия си десен крак откри.

Пет минути по-късно защитата на Наполи се разреди, Де Йонг напредна през центъра и с прецизен удар от около 25 метра намери за втори път мрежата зад Алекс Мерет.

Малко след изминаването на 20 минути игра, Виктор Осимен избяга на отбраната на Барса и вратарят на гостите Марк Андре Тер Стеген го препъна в наказателното поле. След кратко колебание Сергей Карасьов отсъди дузпа, която Лоренцо Инсиние безпроблемно реализира.

Едва няколко минути след гола на италианския национал Обамеянг имаше шанс да върне преднината от два гола за "блаугранас", но изстрелът му излезе в аут. Още минута по-късно удар на Феран Торес бе блокиран в последния момент от Марио Руй в ъглов удар. След изпълнението на корнера Обамеянг направи фрапантен пропуск от само няколко метра

В първата минута на добавеното време на първата част Пике получи топката в наказателното поле на домакините, залъга противник и с удар в далечния ъгъл изведе Барса отново с два гола напред.

Второто полувреме започна точно толкова динамично, колкото и първото, като двата отбора си размениха по един шанс за отбелязване.

В 59-ата минута след многоходова комбинация на гостите Адама Траоре подаде към Обамеянг, Де Йонг прескочи топката, с което залъга защитата на "партенопеите" и габонецът с едно докосване отбеляза четвърти гол.

В 69-ата минута Лоренцо Инсиние прати топката в мрежата зад Тер Стеген, но бе в доста голяма засада и попадението бе отменено. 60 секунди по-късно капитанът изведе Осимен очи в очи със стража на гостите, но ударът на нигериеца мина покрай дясната греда на "лос кулес".

Четири минути преди изтичането на редовното време Нико Гонзалез се засуети в наказателното си поле и топката му бе отнета от Мертенс, а миг по-късно Политано прати топката във вратата на испанците за 2:4 със силен удар с левия крак.

В последната минута на редовните 90, Петаня отправи изстрел в близкия ъгъл, но Тер Стеген бе на мястото си.

FT / Наполи - Барселона 2:4

0:1 Жорди Алба 8`

0:2 Френки де Йонг 13`

1:2 Лоренцо Инсиние 23` (д)

1:3 Жерар Пике 45+1`

1:4 Пиер-Емерик Обамеянг 59`

2:4 Матео Политано 86`

Наполи: Алекс Mерет, Джовани Ди Лоренцо, Амир Рахмани, Калиду Кулибали, Марио Руй, Фабиан Руис(74` - Фаузи Гулам), Диего Демме(46` - Матео Политано), Пьотр Желински(ж.к.)(74` - Адам Оунас), Елиф Елмас, Лоренцо Инсиние(82` - Андреа Петаня), Виктор Осимен(74` - Дрийс Мертенс)

Старши треньор: Лучано Спалети

Барселона: Марк Андре Тер Стеген, Сержиньо Дест, Жерар Пике, Роналд Араухо, Жорди Алба, Френки де Йонг, Серхио Бускетс(62` - Гави(ж.к.)), Педри(75` - Нико Гонзалез), Адама Траоре(75` - Усман Дембеле), Пиер-Емерик Обамеянг(75` - Люк де Йонг), Феран Торес(82` - Рики Пуч)