Днес ще се изиграят реваншите от четвъртфиналите в турнира Лига Европа. Програмата започва в 19,45 часа с Аталанта - РБ Лайпциг и продължава с три мача от 22,00. Най-голям интерес безспорно предизвиква двубоя Барселона - Айнтрахт. Двата тима ще се изправят един срещу друг на "Камп Ноу", след като преди седмица направиха 1:1 във Франкфурт. Всички очакваха каталунците да влязат в реванша с аванс, но тимът трябва да е доволен, че не се оказа с пасив след първия двубой. Айнтрахт бе отборът, който отправи двойно повече удари от противника и пръв излезе напред в резултата. Сравнително бързо обаче Барса изравни, а в оставащото време никой не се разписа.

В неделя тимът на Шави отново не сбърка в Ла Лига и записа седми пореден успех, който оставя тима на втората позиция. Леванте оказа сериозна съпротива, отбелязвайки две попадения от дузпа, а победният гол на Люк де Йонг падна чак в 92-ата минута. Айнтрахт пък не спечели за трети пореден двубой от Бундеслигата, като отново разочарова на собствен терен. Отборът отстъпи с 1:2 пред Фрайбург. Задачата на Барселона изглежда лесна, но всичко е възможно.