Отборът на Аталанта победи Апоел Хайфа като гост с 4:1 в мач от третия квалификационен кръг на Лига Европа.

Победителят от този сблъсък може да е съперник на българския ЦСКА в плейофите на турнира, ако „червените” преодолеят ФК Копенхаген.

Израелският тим поведе рано в мача. Още в 7-ата минута Алмог Бузагло реализира за 1:0.

В рамките на две минути обаче – 18-ата и 20-ата италианският тим обърна резултата в своя полза. Ханс Хатебур изравни за 1:1, а малко по-късно колумбиецът Дуван Сапата даде преднина на гостите.

Третият гол за Аталанта бе дело на Марио Пашалич в 65-ата минута, а в 86-ата Муса Бароу оформи крайното 4:1, с което сериозно увеличи шансовете на италианците преди реванша и за класиране напред в турнира.