Арсенал спечели с лекота срещу Будьо/Глимт с 3:0 в мач от груповата фаза на Лига Европа. Еди Нкетия (23), Роб Холдинг (28) и Фабио Виейра (85) донесоха трите точки на домакините.
"Артилеристите" влязоха с настроение в двубоя и бързо обдасиха вратата на норвежците. Първата голяма възможност за гол бе в 9-ата минута, когато Тиърни центрира отляво към Фабио Виейра, който овладя елегантно на гърди и шутира от въздуха. Топката обаче облиза напречната греда и излезе в аут.

Резултатът бе открит след контраатака на домакините в 23-ата минута. Габриел Мартинели спечели доста терен с топка в краката и изведе отлично Тиърни отляво. Макар и от малък ъгъл той отправи майсторски шут към далечния ъгъл, след който топката се удари в левия стълб и се върна на терена. При добавката Еди Нкетия нямаше как да сгреши - 1:0.

Пет минути по-късно Арсенал вкара и втори гол. Фабио Виейра показа страхотна техника преди да пласира чудесно центриране в наказателното поле. Топката бе посрещната от Роб Холдинг, чийто удар с глава до дясната греда направи безпомощен Никита Хайкин - 2:0.

Вратарят на гостите Никита Хайкин блесна с фантастично спасяване в 35-ата минута, избивайки шут на Гранит Джака в горния ъгъл. Златен шанс да се разпише имаше  Фабио Виейра минута преди края, но ударът му не намери целта.

Две минути след почивката отново стражът на Будьо/Глимт бе последна преграда пред Джака. Капитанът на домакините преодоля защитник в наказателното поле и шутира към десния ъгъл, но Хайкин изби с брилянтна реакция. Колегата му на отсрещната врата показа отличен рефлекс в 57-ата минута, когато съотборниците му аристократично оставиха Пелегрино да нанесе опасен удар по земя. Мат Търнър обаче не позволи на норвежците да върнат интригата в мача. Изящен пас на Йодегор в 78-ата минута изведе Нкетия сам срещу вратаря на гостите, но той шутира неточно.

Фабио Виейра направи резултата класически в 85-ата минута, като голямата заслуга за гола е на резервата Габриел Жезус. Бразилецът получи топката от тъч, разходи се между бранителите на съперника в наказателното поле и върна към непокрития Виейра, който без забавяне шутира под гредата за 3:0.

СТАРТОВИТЕ СЪСТАВИ

Арсенал: 30. Търнър, 18. Томиясу, 16. Холдинг, 6. Габриел, 27. Маркиньос, 23. Локонга, 34. Джака, 3. Тиърни, 21. Виейра, 14. Нкетия, 11. Мартинели

Будьо/Глимт: 12. Хайкин, 5. Вембангомо, 22. Лоде, 18. Му, 3. Сампстед, 10. Ветлесен, 77. Берг, 14. Салтнес, 32. Мугиша, 11. Еспейорд, 7. Пелегрино