Антверп спечели гостуването си на ЛАСК Линц с 2:0 в мач от група J на Лига Европа и излезе временно на първата позиция в класирането. В началото на второто полувреме домакините останаха с човек по-малко след директен червен картон на Жерно Трюнер, а Лиор Рифаелов даде аванс на гостите от пряк свободния удар. Гостите удвоиха преднината си в самия край на срещата чрез Питер Геркенс и до края успяха да запазят аванса си.

Двата тима стартираха в спокойно темпо, което не позволи да се стигне до опасност пред една от двете  врати. Все пак в 8-ата минута домакините имаха възможност да открият резултата. Петер Мишорл стреля директно от фаул, при което топката попадаше точно под гредата, но Жан Буте се намеси решително и изби в ъглов удар.

Гостите отговориха в 14-ата минута, когато Лиор Рифаелов центрира опасно в наказателното поле, но Александер Шлагер разкри плановете на нападателя и предвидливо излезе, за да пресече.

Постепенно австрийският тим успя да спечели контрола на топката и ЛАСК започна с многоходови атаки да търси вратата на Жан Буте. След размяната на удари между двата отбора, темпото на игра отново спадна и липсваха опасностите пред една от двете врати.

В 23-ата минута Рейнолд Ранфт не успя да нанесе точен изстрел от изгодна ситуация и резултатът остана непроменен.

Домакините продължиха да са по-активният тим, но в 33-ата минута Антверп можеше да реализира първото попадение в мача. Ричи Де Лает бе над всички и стреля с глава след изпълнение на ъглов удар, но топката премина покрай левия страничен стълб.

В 43-ата минута ЛАСК бе близо до откриване на резултата. Андреас Грубер получи в наказателното поле, след което отправи изстрел, но Жан Буте се намеси отлично и изби. Две минути по-късно австрийците създадоха нова отлична възможност за гол, но изстрелът на Йоханес Егещайн премина покрай левия страничен стълб.

Началото на второто полувреме бе кошмарно за домакините. Първо в 50-ата минута директен червен картон получи Жерно Трюнер, а след само три минути Антверп откри резултата. Лиор Рифаелов изпълни пряк свободният удар, след което топката се отклони в тялото на защитник на ЛАСК и влетя в мрежата на Александер Шлагер.

Дори и с човек по-малко домакините опитаха да притиснат съперника си, но Жан Буте не бе затруднен в следващите минути.

В 76-ата минута ЛАСК имаше нова отлична възможност да възстанови равенството. Рейнолд Ранфт проби и отправи плътен изстрел, но топката премина покрай десния страничен стълб.

Пет минути по-късно Петер Мишорл стреля от пряк свободен удар над напречната греда.

В 83-ата минута Питер Геркенс удвои преднината на Антверп. Халфът остана очи в очи с Александер Шлагер прати хладнокръвно насочи топката в десния ъгъл.

Две минути по-късно белгийският тим можеше да направи резултата класически, но изстрелът на Опоку Ампрома премина покрай десния страничен стълб. До края на двубоя Антверп успя да задържи аванса си и излезе начело в групата преди изиграването на двубоя между Тотнъм и Лудогорец.

ЛАСК - АНТВЕРП 0:2

0:1 Лиор Рифаелов 53'

0:2 Питер Геркенс 83'

СТАРТОВИТЕ СЪСТАВИ:

ЛАСК: Александер Шлагер, Петър Филипович, Жерно Трюнер, Филип Вайсингер, Мадс Емил Мадсен, Петер Мишорл, Рейнолд Ранфт, Рене Ренер, Андреас Грубер, Хюсеин Балич, Йоханес Егещайн

Треньор: Доминик Талхамер

АНТВЕРП: Жан Буте, Абдолайе Сек, Дилан Батубинсика, Ричи Де Лает, Фарис Харун, Мартин Хонгла, Коджи Мийоши, Сирмен Юклерод, Питер Геркенс, Лиор Рифаелов, Кристиан Бенавенте

Треньор: Иван Леко

Гл. съдия: Донатас Румсас (Литва)