Уест Хам започна участието си в груповата фаза на Лига Европа с комфортна победа с 2:0 над Динамо Загреб на "Максимир". Микаел Антонио (21') откри резултата с петия си гол от началото на сезона. Деклан Райс (50') удвои след страхотен солов пробив, отбелязвайки 150-ия си мач с екипа на "чуковете".

Лондончани очаквано доминираха преди почивката. Макаел Антонио материализира превъзходството на гостите, след като пресече лош пас назад на Теофил-Кетрин, след което премина покрай вратаря и вкара първия си европейски гол за Уест Хам.

Малко след това Ливакович спаси удар на Райън Фредерикс, а минута преди почивката Влашич пропусна да удвои, след като негов изстрел от границата на наказателното поле премина встрани от целта.

В началото на втората част – в 50-ата минута, Деклан Райс удвои, след като пресече едно подаване още преди централната зона, след което с топка в крака пробяга половината терен и стреля между краката на Ливакович. До края повече попадения нямаше.