Отборът на Уест Хем Юнайтед записа втора победа в група Н на турнира Лига Европа, след като спечели с 2:0 домакинството си на Рапид Виена.

Звездата Деклан Райс откри резултата в 29-ата минута с удар отблизо, а в  хода на мача английският национал удари греда. Удар с глава на Крейг Доусън също завърши в гредата.

Влезлият като резерва Джаред Боуън пропусна отличен шанс да се разпише, след като Кевин Вимер изби от голлинията.

Саид Бенрама обаче подпечата трите точки за „чуковете“ в последната минута от добавеното време на срещата.

Първото попадение на лондончани обаче стана повод за грозни сцени на стадиона в английската столица. Гостуващите феновете, които бяха около 1300, прескочиха бариерите и тръгнаха към привържениците на Уест Хем, но бяха спрени от стюардите. Доста предмети бяха хвърлени от двете агитки по посока на другата. Предмети полетяха и малко преди края, когато дузпа за Рапид бе отменена след разглеждане на ситуацията със системата ВАР.

В другата среща в групата Динамо Загреб спечели с 3:0 като гост на белгийския Генк, като и двата отбора са с актив от 3 точки, а на върха е Уест Хем с 6 точки. Рапид са последни без точков атив.