Английският Тотнъм продължава с мъчното си представяне в Европа. След отпадането си от груповата фаза на Шампионската лига, тимът на Моурисио Почетино показа, че изпитва сериозни трудности и в Лига Европа.

„Шпорите“ загубиха от белгийския Гент в първи 1/16-финален двубой от втория по сила турнир на Стария континент и поставиха под сериозен въпрос участието си в следващата фаза.

В реванша Тотнъм ще трябва да заличава пасив от един гол, след като допусна поражение с 0:1 в Белгия. Единствения гол в срещата бе дело на Жереми Пербе в 59-ата минута.

Двата тима изиграха един открит двубой с множество интересни моменти пред двете врати, но късметът бе на страната на домакините. Най-доброто положение за англичаните пропусна Хари Кейн в началото на второто полувреме, когато нападателят нацели десният страничен стълб.