Тимът на Стандрад Лиеж надигра с 2:1 отбора на Айнтрахт Фанкфурт и завръза интригата в група F на Лига Европа. Домакините откриха в 56-ата минута чрез Зиньо Ванхойсден, но в 65-ата Филип Костич изравни. В герой за домакините се превърна резервата Максим Лестиен, който отбеляза победното попадение в добавеното време на мача.

Първата по-опасна ситуация дойде в 10-ата минута, когато удар отправи Андре Силва, който обаче не затрудни вратаря на домакините Арнауд Бодар.

Пет минути след това отново Силва обстрелва вратата на Стандард, но без успех.

В 22-ата минута Гонсало Пасиенсиа също опита изстрел от границата на наказателното поле, но топката премина близо покрай дясната греда.

Домакините създадоха първата си опасност в 33-ата минута, когато Гойко Цимирот стреля опасно, но вратарят на немците Фредерик Рьонов се намеси отлично и предотврати откриване на резултата-

Само минута след това Айнтрахт на свой ред бяха много близо до откриването на резултата. След бърза атака на гостите Андре Силва стреля с глава, но топката се удари в дясната греда.

В последната минута за първата част Дуйе Чоп стреля, но малко встрани от лявата греда.

В 53-ата минута Зиньо Ванхойсден отправи удар от границата на наказателното поле, но право в ръцете на Рьоноу .

Само три минути след това минута той обаче откри резултата, след като се разписа с глава след изпълнение на ъглов удар.

В 61-ата минута Филип Костич пробва удар по земя, но вратаря Бодар спаси.

120 секунди след това Рено Емонд пропусна възможност да удвои аванс на домакините, след като негов изстрел мина встрани от дясната греда.

В тези минути положенията се редуваха едно след другото и пред двете врати.

Гостите стигнаха до изравняването в 65-ата минута. Константинос Лаифис събори Дайчи Камада на границата на наказателното поле. Костич изпълни ниско прекия свободен удар и изненада вратаря – 1:1.

В 72-ата минута отново Костич изпълни свободен удар от границата на наказателното поле, но над напречната греда.

Четири минути по-късно Мехди Карсела-Гонсалес нахлу в наказателното поле на гостите и стреля, но бе ударът му бе блокиран.

В 86-ата минута Максим Лестиен стреля с глава след центриране от фланга, но вратаря Рьонов спаси.

В добавеното време на срещата първо Емонд пропусна страхотна възможност да донесе победата на Стандард след неточен удар от малкото наказателно поле, но все пак Лестиен донесе трите точки за домакините. Мамаду Оби Улар центрира в наказателното поле, където Лестиен бе оставен непокрит и разстреля Рьонов – 2:1.

С тази победа белгийците се изкачват до втората позиция и събират актив от 6 точки. Франкфурт също остават с шест на третата позиция. В следващия кръг Стандард гостува на Витория Гимараеш, докато Айнтрахт гостува на Арсенал.

СТАНДАРД ЛИЕЖ – АЙНТРАХТ ФРАНКФУРТ 2:1

1:0 Зиньо Ванхойсден 56'

1:1 Филип Костич 65'

2:1 Максим Лестиен 90+4'

Стартови състави:

Стандарт Лиеж (4-4-2): Бодар, Гавори, Лайфис, Ванхойсден, Фай, Амалах, Чимирот, Карсела, Бастиен, Коп, Емонд (к)

Айнтрахт Франкфурт (3-5-2): Рьоноу, Хинтерегер, Хасебе, Абрахам, Костич, Рьоде, Фернандес, Да Коста, Силва, Пасиенсиа, Соу