Отборите на Спарта Прага и Лацио не излъчиха победител в първия осминафинал за Лига Европа. Двата състава направиха 1:1. Точен за домакините бе Мартон Фридек, а Марко Пароло изравни за „римските орли“.

Първата по-сериозна опасност в мача се състоя в 5-ата минута. Лукас Биглия овладя добре топката в наказателното поле, и отправи силен удар, който обаче бе блокиран от бранител на домакините.

В 12-ата минута Давид Лафата стреля от наказателното поле, но в страни от левия стълб, а минута по-късно резултатът бе открит. Лафата изведе по чудесен начин Мартин Фридек, а той със страхотен изстрел порази Маркети за 1:0.

Резултатът бе изранен в 38-ата минута. След центриране от корнер от ляво на вратата на Спарта, Марко Пароло засече с глава за 1:1.

През втората част темпото на мача спадна значително, а единствената по-интересна ситуация се състоя в 58-ата минута. Антонио Кандрева стреля от удобна позиция, но ударът му срещна напречната греда.