Отборът на Реал Сосиедад победи с 3:0 тима на ПСВ Айндховен и по този начин се класира напред в елиминационната фаза на турнира Лига Европа.

Сосиедад ПСВ

източник: sofascore.com

И двете попадения за баските отбеляза испанският национал Микел Оярсабал. Две минути преди почивката, достигналият полуфинал с Испания на UEFA EURO 2020 играч реализира дузпа, а около четвърт час след началото на втората част реализира още един гол след пас на Зубименди. Десетина минути след втория гол на Оярсабал, Ибрахим Сангаре от нидерландския тим си изкара червен картон и съвсем сломи шансовете на "филипсите" да търсят поне изравняване на резултата. Третото попадение за домакините отбеляза влезлият като резерва норвежки национал Александър Сьорлот.

Със спечелените три точки Сосиедад събра 9 и се изкачи на втора позиция в група В, на три точки зад Монако и една пред днешния си съперник, когото прати в третия по сила турнир – Лигата на конференциите. Последен в групата остана тима на Щурм Грац, който днес записа престижно равенство 1:1 с оглавилите групата монегаски.