Шотландският Глазгоу Рейнджърс възстанови ранния си пасив от един гол срещу Славия Прага, стигайки до 1:1 при визитата си в чешката столица в първи мач от 1/8-финалите от Лига Европа.

Само четири дни, след като официално стана шампион на Шотландия, отборът на Стивън Джерард пътува до Чехия, за да срещне „палача” на Лестър Сити. Николае Станчу даде превес на Славия Прага след само седем минути игра, но в 36-ата Филип Хеландер вкара много ценен гол на чужд терен за „сините”.

Вратарят на гостите Алан МакГрегър направи уникално спасяване в последните минути, за да запази равенството в срещата след мощен удар с глава. Рейнджърс пък продължава да е непобеден в тазгодишната кампания от Лига Европа, но определено представянето им при визитата в Чехия не бе на висота, което може и да е нормално с оглед празненствата, които са имали играчите от Глазгоу след триумфа с титла №55 в своята история на страната си.