Севиля спечели двубоя си с АПОЕЛ Никозия с минималното 1:0 в среща от група А на Лига Европа. Единственото попадение отбеляза Хавиер Ернандес в 17-ата минута на срещата. Като цяло испанците доминираха през всичките 90 минути и изпуснаха няколко добри положения, с които да затвърдят победата си.

Първата по-опасна ситуация доведе и до гол във вратата на АПОЕЛ. В 17-ата минута Мунир Ел Хадади получи сам отляво, центрира по земя и Хавиер Ернандес топката от седем метра за 1:0.

В 33-ата минута Андрия Павлович стреля от нелоша позиция, но топката премина над вратата на Ясин Буну.

Четири минути след това Рони Лопеш засече едно центриране от пряк свободен удар, но Белец беше на място и отрази. Две минути след това нов изстрел на Лопеш отново бе спасен от вратаря Белец.

Минута преди края на първата част Жоан Жордан стреля, но топката мина близо до гредата.

В 63-ата минута Алехандро Посо отправи опасно центриране, но никой не успя да засече топката.

В 70-ата минута Яколиш стреля, но неточно покрай гредата. Това беше една от малкото хубави атаки на кипърския тим.

Шест минути след това Неманя Гудел преодоля двама защитници и стреля, но топката премина на сантиметри над напречната греда.

До края севилци имаха още две, три добри положения, но до нов гол така и не се стигна.

С тази победа Севиля оглавява група А с актив от шест точки. АПОЕЛ са последни без спечелена точка. В следващия кръг хората на Хулен Лопетеги приемат у дома Дюделанж, докато АПОЕЛ гостува на Карабах.