Севиля продължава защитата на трофея от Лига Европа, след като се класира за осминафиналите на надпреварата. Испанският отбор постигна втора победа, след като се наложи с 3:2 при гостуването си на Борусия Мьонхенгладбах в мача реванш от 1/16-финалите и продължава напред с общ резултат 4:2.

Двамата отбора истинско шоу за привържениците на двата отбора, които бяха изпълнили трибуните на „Борусия Парк“.

Севиля поведе в резултата в 8-та минута, когато след бърза контраатака Видал центрира в наказателното поле на Борусия, където Карлос Бака пресира Мартин Щранцъл, който си отбеляза неспасяем автогол.

Борусия успя да изравни резултата в 19-та минута, когато след разбъркване в наказателното поле на Севиля Патрик Херман подаде към Гранит Джака, който отблизо изпрати топката във вратата на Рико.

Севиля отново излезе напред в резултата в 26-та минута, когато след нова контраатака Витоло получи топката в половината на испанския отбор, след което пробяга с топката в крака разстоянието до вратата на Борусия и вкара топката в горния ляв ъгъл на вратата на Ян Зомер.

Борусия бързо съумя да изравни резултата, след като в 29-та минута Рафаел намери с много добър пас Торган Азар, който бе покрит от Виктор Ибора и с премерен удар изпрати топката в долния десен ъгъл на вратата на Рико за 2:2.

Карлос Бака излезе сам срещу Ян Зомер в 48-та минута, но вратарят успя да спаси слабия удар на колумбийския нападател.

В 59-та минута се получи голямо разбъркване в наказателното поле на Севиля, след което Патрик Херман стреля, но топката рикошира във футболист на гостите и излезе в корнер.

Борусия можеше да поведе в резултата в 60-та минута, но след удар на Крузе топката срещна левия стълб на вратата на Севиля, а след това Рико улови сигурно топката.

Последваха силни минути за домакините. В 62-та удар на Гранит Джака от границата на наказателното поле на Севиля бе отразен от Рико. В следващата атака Крузе бе близо до това да вкара, но Рико отново се намеси решаващо и изби топката, която влизаше в долния му ляв ъгъл.

Видал излезе сам срещу Зомер в 64-та минута, но вратарят на Борусия отново демонстрира класата си и спаси.

Борусия Мьонхенгладбах завърши мача с човек по-малко, след като Гранит Джака бе изгонен за втори жълт картон в 69-та минута, когато изблъска Беноа Тремулинас, а след това го и ритна, след като футболистът на Севиля вече бе паднал на земята.

Торган Азар нацели напречната греда в 74-та минута след удар отблизо.

Севиля на свой ред направи сериозен пропуск в 77-та минута, когато Тремулинас центрира в наказателното поле на Борусия, където Ибора стреля с глава, но топката срещна напречната греда.

Севиля стигна до победата в 79-та минута, когато Кевин Гамейро пусна отличен извеждащ пас към Витоло, който остана сам очи в очи срещу Ян Зомер и го преодоля за 3:2.

Така Севиля се класира за осминафиналите на Лига Европа. Жребият е в петък от 14 часа. Мачовете от осминафиналите са на 12 и 19 март.