Севиля се превърна в първия отбор, който се класира за осминафиналите на Лига Еворпа. Андалусийци спечелиха с 2:0 домакинството си на Лацио в мача реванш на „Рамон Санчес Писхуан“. Попаденията за испанския отбор реализираха Уисам Бен Йедер и Пабло Сарабия. И двата отбора завършиха срещата в намалени състави, след като Фран Васкес бе изгонен за два жълти картона, а Марушич бе изгонен с директен червен картон. По този начин Севиля продължава напред в турнира с общ резултат 3:0, след като спечелиха с 1:0 и първия двубой в Рим на „Олимпико“.

Серхио Ескудеро получи контузия рано в мача и бе сменен още в 6-та минута от Куинси Промес.

Сенад Лулич нанесе добър удар в 17-та минута, но Томаш Вацлик спаси.

Данило Каталди стреля от фаул в 19-та минута, но топката премина над напречната греда и излезе в аут.

Севиля поведе в резултата в 20-та минута, когато Пабло Сарабия отправи удар от дистанция, след което Стракоша успя да спаси, но при добавката Уисам Бен Йедер не пропусна да вкара в опразнената врата.

Томаш Вацлик направи страхотно спасяване в 56-та минута, когато отрази удара на Ачерби.

Франко Васкес бе изгонен за втори жълт картон в 60-та минута от съдията Антъни Тейлър.

Пред Хоакин Кореа се откри невероятна възможност в 63-та минута, но Томаш Вацлик отново внимаваше, демонстрира чудесен рефлекс и спаси.

Чиро Имобиле направи много сериозен пропуск в 68-та минута, когато стреля над напречната греда в аут.

Адам Марушич бе изгонен за директен червен картон в 71-та минута.

Севиля реализира втори гол в 78-та минута. Хесус Навас пусна отличен пас към Пабло Сарабия, който отблизо не пропусна да вкара за втори път топката във вратата на Марушич.

Севиля доигра мача с 9 човека, след като Хесус Навас получи контузия и не успя да продължи участието си в срещата.

Така Севиля, който е най-титулуваният отбор в Лига Европа се класира за осминафиналната фаза на турнира.