Отборът на Истанбул Башакшехир загуби тежко от Рома с 0:3 във важен двубой и за двата отбора от група J на Лига Европа. Жордан Верету изведе гостите напред в 30-ата минута след точно идпълнена дузпа. Десет минути след това Джъстин Клуйверт удвои, а в продължението на първото полувреме Един Джеко оформи крайния резултат. С тази победа "вълците" събират актив от 8 точки, колкото има и първия Борусия Мьонхенгладбах. В последния кръг итлианците приемат Волфсбергер на " Олимпико" и ще търсят задължителна победа. Башакшехир също запазва шансове за продължаване към елеминационната фаза на турнира, тэй като остават трети със седем точки, но в последния кръг ще имат тежко гостуване на Гладбах.

Рома изигра солиден двубой, като не остави шансове на домакините за каквото и да е било. Освен трите гола обаче чисти положения почти липсваха. Домакините отправиха едва един точен удар към вратата на Пау Лопес и той дойде чак в продължението на срещата.

ИСТАНБУЛ БАШАКШЕХИР – РОМА 0:3

0:1 Жордан Верету (д) 30'

0:2 Джъстин Клуйверт 40'

0:3 Един Джеко 45+1'

Първата по-опасна ситуация дойде в 5-ата минута, когато Един Вишча стреля в наказателното поле, но топката премина близо до дясната греда на Пау Лопес.

В 16-ата минута домакините извършиха принудителна смяна. Фредерик Гулбрандсен напусна терена с контузия и бе заменен от Азиз Бехич.

Три минути по-късно Енцо Кривели овладя дорро подаване в наказателното поле и отправи удар към вратата на Лопес, но в последния момент защитник на Рома успя да блокира удара.

В 23-ата минута Николо Дзаниоло успя да се справи с няколко играчи на Истанул и опита изстрел, който обаче бе блокиран. Минута след това Един Джеко надскочи защитник на домакините, но ударът му с глава мина встрани от лявата греда.

В 30-ата минута "вълците" поведоха. Александър Коларов отправи подаване към границата на наказателното поле отдясно и Лоренцо Пелегрини вeднага опита удар, а Мехмет Топал се хвърли пред топката в обит да блокира изстрела, но игра с ръка и съдията Хатеган отсъди дузпа. Жордан Верету застана зад топката и не сбърка - 0:1.

Десет минути след това Рома вкара втори гол. Лоренцо Пелегрини изведе по чудесен начин с прехвърлящ пас от центъра на терена Джйстин Клуйверт, който показа скоростта си и надбяга Александру Епуранеу, след което навлезе в наказателоното поле и стрел в долния десн ъгъл на вратаря Мерт Гюнок за 0:2.

В добавеното време на първата част гостите покачиха на 0:3. Отново Пелегрини записа асистенция на името си, след като успя да изведе Един Джеко между защитниците на Истанбул в наказателното поле. Босненецът овладя топката и отпарви елегантен изстрел с десния крак, който премина покрай вратаря Гюнок  и завърши в мрежата му за трети път.

На почивката треньорът на домакините Окан Бурук извърши смяна пускайки на терена Робиньо, който замени Карлос Понк. В 52-ата минута се наложи и Мартин Шкъртел да напусне принудиелно терена и бе заменен от Беркан Йозджан.

Веднага след това Пауло Фонсека също реши да направи промяна. Александър Коларов напусна игра, на негово място се появи Леонардо Спинацола.

Секунди след смяната Пелегрини можеше да ознаменува добрата си игра с гол, но ударът му бе блокиран от защитник на домакините.

В 55-ата минута при изпълнение на ъглов удар Пелегрини беше уцелен с предмет по главата, хвърлен от трибуните. Наложи се играта да бъде да бъде спряна за около 3, 4 минути, но играчът все пак се върна на терена с превързана глава.

Три минути след това Амаду Диавара засече с глава центриране от корнер, но ударът му премина покрай дясната греда.

В 64-ата минута Крис Смолинг игра с ръка в наказателно си поле, но съдията не отсъди нищо.

Минута след това Джанлука Манчини игра с глава след центриране от свободен удар, но изстрелът му излезе в аут.

В 71-та минута Ченгис Юндер замени Лоренцо Пелегрини, а Хенрих Мхитарян също се появи на терена на мястото на Един Джеко.

Осем минути по-късно Ченгис Юндер стреля от воле в наказателното поле, но в аут.

Три минути преди края на срещата Николо Дзаниоло овладя подаване в наказателното поле и отправи удар, но той бе блокиран и излезе в ъглов удар.

В третата минута на добавеното време Робиньо опита късмета си от далечна дистанция, но Лопес улови топката.

Стартови състави на двата отбора:

ИСТАНБУЛ БАШАКШЕХИР (4-1-4-1): 34. Мерт Гюнок – 26. Карлос Понк, 37. Мартин Шкъртел, 6. Александру Епуранеу, 3. Гаел Клиши – 5. Мехмет Топал – 7. Един Вишча (к), 44. Окечукву Азубуйке, 17. Ирфан Кан Кахвечъ, 9. Фредерик Гулбрандсен – 27. Енцо Кривели

Старши треньор: Окан Бурук

РОМА (4-2-3-1): 13. Пау Лопес – 11. Александър Коларов, 23. Джанлука Манчини, 6. Крис Смолинг, 18. Давиде Сантон – 21. Жордан Верету, 42. Амаду Диавара – 99. Джъстин Клуйверт, 7. Лоренцо Пелегрини, 22. Николо Дзаниоло – 9. Един Джеко (к)

Старши треньор: Пауло Фонсека

Главен съдия: Овидиу Хатеган, Румъния

Стадион: „Башакшехир Фатих Терим“, Истанбул, Турция