Рома направи нова грешна стъпка, този път в Лига Европа. „Римските вълци“ стигнаха само до равенство 1:1 при домакинството на Фейенорд в първия 1/16-финален мач от турнира.

Първата опасност в срещата бе в 7-та минута пред вратата на Фейенорд, когато Жервиньо стреля, но в страни от левия стълб на вратата Кенет Вермеер.

Рома поведе в резултата в 22-та минута, когато Василис Торосидис центрира в наказателното поле на Фейенорд, където Жервиньо чукна много технично топката и я изпрати във вратата на Вермеер.

Даниеле Верде пусна много добър пас към Жервиньо в 25-та минута, но Вермеер излезе и улови топката.

Лекс Имерс стреля опасно с глава в 55-та минута, след което Скорупски успя да докосне топката и тя срещна напречната греда, след което се върна при Колин Казим-Ричардс, който отблизо не пропусна да вкара.

Пред Сейду Думбия се откри чудесна възможност в 83-та минута, но ударът му бе блокиран от футболист на Фейенорд.

Две минути по-късно Думбия получи топката в наказателното поле на Фейенорд и стреля, но Кенет Вермеер спаси.