Рома постигна категорична победа с 4:0 при домакинството си на Астра Гюргево от група „Е“ на Лига Европа.

„Римските вълци“ поведоха в резултата в 15-та минута, когато Франческо Тоти асистира за попадението на Кевин Строотман.

Рома организира много добра атака в 34-та минута, която бе завършена с удар на Мохамед Салах, но Силвио Лунг направи невероятно спасяване.

Рома удвои своята преднина във втората минута от добавеното време на първото полувреме, когато Франческо Тоти отправи много хубав удар, но Лунг успя да спаси, след което при добавката Федерико Фасио отблизо с глава не пропусна да се разпише.

Рома поведе с 3:0 в 47-та минута, когато Мохамед Салах направи много добър пробив, а Фабрисио си отбеляза автогол.

Рома отбеляза четвърти гол в 55-та минута, когато Франческо Тоти подаде към Мохамед Салах, който излезе сам срещу Лунг и с техничен удар го преодоля за 4:0.

Астра завърши мача с човек по-малко, защото в заключителните минути на двубоя Никулае получи контузия, а треньорът на румънците Сумудика вече бе извършил и трите си промени.

В другия мач от групата Аустрия Виена и Виктория Пилзен завършиха 0:0.