Рапид Виена обърна Виляреал и започна с победа участието си в груповата фаза на Лига Европа. Австрийците се наложиха с 2:1 при домакинството си на „жълтата подводница“ в мач от група „Е“ на турнира.

Виляреал поведе в 45-та минута, когато Рукавина центрира в наказателното поле на Рапид, където Лео Баптистао засече топката на втора греда и я изпрати във вратата на Новота.

Рапид изравни резултата в 50-та минута, когато Хофман центрира от фаул в наказателното поле на Виляреал, където Йокич не се намеси по най-добрия начин и позволи на Шваб отблизо да изпрати топката във вратата на Барбоса.

Рапид Виена обърна развоя на мача в 53-та минута, когато Хофман реализира отсъдената дузпа в полза на домакините.

Вратарят Новота се превърна в истински герой за домакините, след като до края на срещата отрази няколко много опасни удара на Лео Баптистао.

В другия мач от групата Виктория Пилзен спечели с 2:0 срещу Динамо Минск.

Чехите поведоха в резултата с гол на Хорава в 36-та минута.

Петрежела подпечата успеха за Виктория с гол в 75-та минута.

Виляреал приема Виктория Пилзен в следващите мачове от групата, а Рапид Виена гостува на Динамо Минск.