Португалският гранд Порто успя да триумфира в 1/16-финалите от Лига Европа, след като с общ резултат 4:3 елиминира италианския Лацио и продължи напред във втория по-сила европейски клубен турнир.

Хората, водени от Серджио Консейсао, направиха 2:2 срещу римляните на„Олимпико“ в Рим, както го сториха и преди седем дни на „Ещадио до Драгао“.

Порто трябваше да обръща резултата на Ботуша, след като Чиро Имобиле изведе домакините напред с гол в 19-ата минута, но дузпа от Мехди Тареми в 31-ата изравни резултата, докато Матеуш Урибе в средата на втората част затвърди обрата за отбора от Иберийския полуостров.

До края на срещата на три пъти Лацио имаше своите възможности да изравни резултата, а няколко минути преди края Луис Алберто дори разтресе гредата на вратата на Порто, а в добавеното време Каталди все пак се разписа, но до края оставаха по-малко от 120 секунди и отборът, воден от Маурицио Сари, не успяха да пратят мача в продължения.