Панатинайкос с Иван Иванов в състава си загуби с 0:2 при гостуването на Аякс от група „G“ на Лига Европа. По този начин гръцкият тим отпадна от надпреварата. В същото време холандският гранд си осигури първото място в групата.

Иван Иванов се появи в игра в 57-та минута, когато влезе на мястото на Кристофър Самба.

Гърците изпуснаха невероятна възможност да поведат в резултата в 27-та минута, когато Виктор Ибарбо демонстрира завидни технически умения и стреля, но топката се спря в левия стълб на вратата на Андре Онана.

Аякс поведе в 40-та минута след отлично изпълнение на Ласе Шьоне от пряк свободен удар.

Домакините удвоиха своята преднина в 50-та минута, когато Кени Тете с далечен удар изпрати топката в горния десен ъгъл на вратата на Стийл.

До края на мача Аякс продължи да доминира, но направи два много големи пропуска чрез Дони ван де Беек.

По този начин Аякс си осигури първото място в групата и се класира за 1/16-финалите на Лига Европа.

В другия мач от групата Селта изпусна победата при домакинството си на Стандарт Лиеж и мачът на „Балаидос“ завърши 1:1.

Галийсийци започнаха силно мача и в 7-та минута след страхотно отиграване на Джон Гуидети топката срещна левия стълб на вратата на Стандарт.

Яго Аспас направи много добър пробив в 8-та минута, който бе завършен с прецизен удар във вратата на Хуберт за 1:0.

Селта можеше да удвои своята преднина в 65-та минута, но след удара на Пионе Систо топката премина над напречната греда в аут.

Рубен Бланко направи решаващо спасяване в 77-та минута след удара на Орландо Са.

Стандарт Лиеж изравни резултата в 81-та минута, когато Колинс Фай центрира в наказателното поле на Селта, където Константинос Лаифис засече топката с глава и я изпрати във вратата на Бланко.

Селта завърши мача с човек по-малко, след като Яго Аспас бе изгонен за втори жълт картон в добавеното време на срещата.