Олимпик Лион се наложи с минималното 1:0 при гостуването на Виляреал на „Ла Серамика“ в мача реванш от 1/16-финалите на Лига Европа. По този начин френският клуб продължава напред в турнира, след като в първата среща Лион спечели с 3:1.

Серхио Асенхо направи много класно спасяване в 7-та минута, когато отрази удара с глава на Менди.

Домакините имаха претенции за дузпа в 11-та минута за нарушение срещу Енес Юнал, но съдията Лука Банти подмина ситуацията.

Футболистите на Лион имаха претенции за дузпа в 23-та минута за нарушение на Жауме Коста срещу Бертран Траоре.

Трихерос отправи много опасен удар в 28-та минута, но неточно в аут.

Антони Лопес направи решаващо спасяване в 40-та минута, когато отрази удара на Енес Юнал.

Пред Юнал се откри нова възможност в 44-та минута, но ударът му бе изключително неточен.

Саму Кастийехо реши да тества вратаря Антони Лопес още с влизането си в игра през второто полувреме, но ударът му в 47-та минута бе неточен.

Минута по-късно Марио Гаспар нанесе много хубав удар, но Лопес бе на мястото си и спаси.

Набил Фекир направи много сериозен пропуск в 56-та минута. Той излезе сам срещу Асенхо, но вратарят на Виляреал спаси.

Бертран Траоре направи много добър пробив в 70-та минута, който бе завършен с удар, но неточен.

Юнал направи нов много сериозен пропуск в 74-та минута, когаот не намери очертанията на вратата.

Виляреал завърши мача с човек по-малко, след като Жауме Коста бе изгонен за втори жълт картон в 77-та минута.

Серхио Асенхо за пореден път демонстрира своите невероятни изяви в 81-та минута, когато отрази удара на останалия сам срещу него Траоре.

Единственият гол в срещата падна в 85-та минута, когато Набил Фекир комбинира с Траоре, който бе изведен отново сам срещу Асенхо и този път не пропусна да реализира.

В добавеното време на срещата Мемфис Депай отправи много опасен удар, който е спасен от Асенхо.

Олимпик Лион се класира за осминафиналите на Лига Европа с общ резултат 4:1.