Балканското дерби между Фенербахче и Олимпиакос завърши с категорична победа за гръцкия тим с 3:0 насред Истанбул в мач от група D на Лига Европа.

Гостите откриха резултата още в 6-ата минута, когато Тикиньо се измъкна зад защитата и технично прехвърли Алтай Байъндър за 1:0.

Последваха някои отлични намеси на вратаря на Фенербахче, но през второто полувреме той беше безсилен в 62-ата и 68-ата минута, когато на два пъти, при идентични попадения на Йоргос Масурас след добавки, резултатът набъбна до 3:0.

В 83-ата минута Масурас пропусна да реализира и хеттрик в ситуация едно на едно с вратаря, но пропусна.

„Фенерите“ пък изтърваха своя шанс в 56-ата при 0:1, когато Димитрис Пелкас нацели гредата.

По този начин грандът от Пирея вече има 6 точки от два мача и е с големи шансове да финишира на първа позиция. Фенербахче остава трети с една точка. В следващия кръг гърците гостуват на Айнтрахт Франкфурт, докато турския гранд приема Антверпен.

В другия мач от групата Айнтрахт Франкфурт надигра много трудно Антверпен с 1:0 в Белгия след гол от дузпа в последната минута. Точен беше Гонсало Пасиенсия. ​