Отборът на Спартак Москва победи Наполи с 2:1 на своя „Откритие Арена“ в мач от група С на Лига Европа и се изравни по точки с „партенопеите“. Все пак московските спартаковци остават на втората позиция със седемте си точки, заради по-лошата си голова разлика.

Александър Соболев откри резултата още в 3-ата минута, след успешно реализирана дузпа. Възпитаниците на Руи Витория реализираха и втори гол още преди почивката, като голмайсторът отново бе същия – Соболев реализира в 28-ата, а асистенцията отиде на сметката на Виктор Моузес.

Гостите все пак намалиха пасива си, след попадение на Елиф Елмас в средата на второто полувреме. Усилията на гостите от Неапол до края на срещата не се оказаха обаче достатъчни за изравнителен гол и те си тръгнаха с празни ръце от Москва.