Наполи се класира за 1/16-финалите на Лига Европа, след като разгроми с 5:0 като домакин Мидтиланд в мач от група „D“ на турнира. По този начин „небесносините“ записаха четвърта поредна победа и си подсигуриха участие в следващия етап на надпреварата. Освен това италианците си гарантираха и първото място в групата.

Старши треньорът на Наполи Маурицио Сари даде възможност за изява на голяма част от резервите си.

Лоренцо Инсиние изигра много силен мач. Той асистира за първото попадение в срещата дело на Ел Кадури в 13-та минута.

Десет минути по-късно Наполи удвои преднината си. Инсиние комбинира с Маноло Габиадини, който не пропусна да се разпише.

Габиадини направи резултата 3:0 в 38-та минута, след като се възползва от добър пас на Давид Лопес.

Кристиан Маджо се разписа в 54-та минута и покачи резултата на 4:0.

Хосе Кайехон оформи крайни резултат в срещата в 77-та минута.

В другия мач от групата Брюж спечели с минималното 1:0 срещу Легия Варшава.

Единственото попадение в срещата отбеляза Мюние в 38-та минута.