Наполи спечели с 2:0 гостуването си на РБ Лайпциг, но отпадна, тъй като в първия мач на „Сан Паоло“ загуби с 1:3. По този начин с общ резултат 3:3, но заради повече голове на чужд терен германският отбор се класира за осминафиналите на турнира.

Италианците могат изключително много да съжаляват, че не успяха да отбележат трети гол, защото положения пред вратата на Петер Гулаши.

Първата опасност в мача бе в 14-та минута, когато Марсел Забицер стреля, топката рикошира в крак на защитник на Наполи и се спря в напречната греда на вратата на Пепе Рейна.

Наполи поведе в резултата в 33-та минута. Лоренцо Инсиние получи пас в наказателното поле на домакините и стреля, но ударът му бе спасен от Гулаши, след което при добавката Пьотър Зиелински не пропусна да вкара.

В началото на второто полувреме Гулаши спаси удара на Лоренцо Инсиние.

Дрийс Мертенс се опита да изненада Гулаши с удар в 53-та минута, но вратарят на РБ Лайпциг отново спаси.

Наполи вкара втори гол в 86-та минута. Хосе Кайехон центрира в наказателното поле на РБ Лайпциг, където Лоренцо Инсиние се възползва от грешка на защитник на домакините и отблизо вкара във вратата на Гулаши.

Две минути по-късно пред Хосе Кайехон се откри добра възможност, но ударът му не бе точен.

РБ Лайпциг продължава към осминафиналите на Лига Европа.